Betshop: Λάτσιο – Φιορεντίνα με μεγάλη γκάμα επιλογών

Με μεγάλο ενδιαφέρον αναμένεται η σπουδαία αναμέτρηση της Λάτσιο κόντρα στη Φιορεντίνα (16:00), στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Σέριε Α. Η Betshop προσφέρει αυτήν με μεγάλη γκάμα επιλογών.

Από δύο σερί ήττες προέρχεται η Λάτσιο σε όλες τις διοργανώσεις. Αφού δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Ρόμα στο «Derby della Capitale» την προηγούμενη βδομάδα για το πρωτάθλημα (3-2 εκτός έδρας), επέστρεψε με σκυμμένο κεφάλι από τη Γερμανία και την έδρα της Άιντραχτ Φρανκφούρτης (4-1) για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ. Η τελευταία νίκη για το συγκρότημα του Σιμόνε Ιντζάγκι χρονολογείται στις 26 Σεπτεμβρίου κόντρα στην Ουντινέζε (2-1 εκτός έδρας). Την περασμένη σεζόν οι «αετοί» επικράτησαν εντός έδρας με 1-0 της Φιορεντίνα για το Κύπελλο Ιταλίας στις 26 Δεκεμβρίου του 2017.

Η Φιορεντίνα σημείωσε δύο νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα. Την προηγούμενη βδομάδα κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Αταλάντα, επικρατώντας εντός έδρας με 2-0. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βερετού στο 62’. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπιράγκι με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 15 Μαΐου του 2016 για να βρούμε την τελευταία εκτός έδρας νίκη των «βιόλα» επί των «αετών» σε όλες τις διοργανώσεις (4-2).

* Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.