Σίτι – Χάντερσφιλντ με πολλές επιλογές στην Betshop

Έχοντας ως μοναδικό στόχο το 2Χ2, η Μάντσεστερ Σίτι υποδέχεται σήμερα τη Χάντερσφιλντ (15:30) για τη 2η αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ, σε μία αναμέτρηση που προσφέρει η Betshop με πολλές επιλογές.

Δεν μπορούσε να ελπίζει σε καλύτερη πρεμιέρα στο φετινό πρωτάθλημα η Μάντσεστερ Σίτι. Το συγκρότημα του Γκουαρντιόλα επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 της Άρσεναλ πραγματοποιώντας μία σπουδαία εμφάνιση. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 14′ με το υπέροχο σουτ του Στέρλινγκ. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 64′ ο Μπερνάντο Σίλβα.

Η Χάντερσφιλντ δεν κατάφερε να περιορίσει τις ορέξεις της Τσέλσι την προηγούμενη βδομάδα, γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα με 3-0. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με το κοντινό σουτ του Καντέ στο 34′. Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Ζορζίνιο διπλασίασε τα τέρματά τους στο ντεμπούτο του. Δέκα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′ ο Πέντρο έβαλε το κερασάκι στην τούρτα.