Stoiximan: Ντόρτμουντ – Άιντραχτ με πλήθος αγορών

Προωθητικές ενέργειες Stoiximan

Δύσκολο έργο αναμένεται να έχει η Άιντραχτ Φρανκφούρτης στην έδρα της Ντόρτμουντ (21:30), στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα. Ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Μία νίκη και μία ισοπαλία είναι ο απολογισμός της Ντόρτμουντ στις δύο αγωνιστικές που έδωσε, μέχρι στιγμής, για το πρωτάθλημα. Αφού επικράτησε εύκολα της Λειψίας (4-1 εντός έδρας), το συγκρότημα του Φαβρ μοιράστηκε από ένα βαθμό με το Ανόβερο (0-0 εκτός έδρας) πριν τη διακοπή για τις αναμετρήσεις των Εθνικών ομάδων στο Nations League. Την Τρίτη (6/9) οι «κιτρινόμαυροι» επικράτησαν με 6-0 της Όσναμπρουκ σε φιλική αναμέτρηση. Τέσσερα γκολ πέτυχε ο Λάρσεν.

Στην αντίπερα όχθη, μετά τη νίκη που πανηγύρισε επί της Φράιμπουργκ (2-0 εκτός έδρας) στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, η Άιντραχτ Φρανκφούρτης δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Βέρντερ Βρέμης (2-1 εντός έδρας) πριν από δύο βδομάδες. Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Οσάκο στο 20′, προτού οι γηπεδούχοι ισοφαρίσουν στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 54′ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χάλερ. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρασίκα στις καθυστερήσεις. Αξίζει να σημειώσουμε πως οι «αετοί» αγωνίζονταν με δέκα παίκτες από το 32′, όταν αποβλήθηκε ο Βίλεμς με απευθείας κόκκινη κάρτα.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.

**Αφορά μόνο εγγεγραμμένα μέλη του Stoiximan.