Betshop: Τότεναμ – Φούλαμ με πολλές επιλογές

Εξαιρετικά δύσκολη αποστολή θα έχει η Φούλαμ στην έδρα της Τότεναμ (17:00), στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ. Την αναμέτρηση προσφέρει με πολλές επιλογές η Betshop.

Με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο ξεκίνησε τη φετινή σεζόν η Τότεναμ, καθώς την προηγούμενη βδομάδα έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης από την έδρα της Νιούκαστλ επικρατώντας με 2-1. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 8′ ο Βερτόνχεν για τους φιλοξενούμενους, προτού οι γηπεδούχοι ισοφαρίσουν τρία λεπτά αργότερα με τον Τζόσελου. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο 18′ ο Ντέλε Άλι.

Με την επιστροφή της στη μεγάλη κατηγορία ποδοσφαίρου της χώρας, η Φούλαμ γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 2-0 από την Κρίσταλ Πάλας στο λονδρέζικο ντέρμπι. Ο Σλουπ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, τέσσερα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο 79′ ο Σάχα.