Betshop: Δυο κατηγορίες διαφορά

Για τη φάση των “16” του League Cup, η Άρσεναλ υποδέχεται τη Μπλάκπουλ (21:45) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 512+ αγορές!

Από ένα αήττητο σερί δώδεκα αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Άρσεναλ, όπου και μετράει έντεκα νίκες και μια ισοπαλία. Την Κυριακή, η ομάδα του Ουνάι Έμερι φιλοξενήθηκε από την Κρίσταλ Πάλας, στα πλαίσια του πρωταθλήματος, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 2-2. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από τις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, δεχόμενη γκολ με πέναλτι, κατάφερε να κάνει την ανατροπή στο ξεκίνημα της επανάληψης, με τα τέρματα των Τσάκα (51′) και Ομπαμεγιάνγκ (56′). Εφτά λεπτά πριν το φινάλε όμως, δέχθηκε την ισοφάριση, και πάλι από το σημείο του πέναλτι. Έφτασε έτσι τους 22 βαθμούς και βρίσκεται στην τέταρτη θέση της Premier League, στο -4 από την κορυφή. Έξι νίκες και μια ήττα σε εφτά εντός έδρας αναμετρήσεις σε όλες τις φετινές διοργανώσεις. Στον προηγούμενο γύρο, απέκλεισε τη Μπρέντφορντ (3-1 εντός).

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Μπλάκπουλ, μετά από δυο διαδοχικές νίκες επί των Γουίμπλεντον (2-0 εντός) και Σκάνθορπ (1-0 εντός). Το Σάββατο, η ομάδα του Τέρενς ΜακΦίλιπς φιλοξενήθηκε από τη Φλίτγουντ Τάουν, στα πλαίσια του πρωταθλήματος της League Two, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 3-2. Οι Τόμσον (34′) και Ντελφουνέσο (59′) σημείωσαν τα τέρματα της, μειώνοντας σε 2-1 και 3-2, αντίστοιχα. Μετά και από αυτή την απώλεια, βρίσκεται στη 12η θέση, με 22 βαθμούς, όσους έχει και η Τσάρλτον, η οποία έχει και ένα παιχνίδι περισσότερο. Επικράτησε μια φορά στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της σε όλες τις διοργανώσεις, μετρώντας ακόμη τρεις ισοπαλίες και μια ήττα. Στο φετινό League Cup, έχει αποκλείσει κατά σειρά τις Μπάρνσλι (1-0 εντός), Ντονκάστερ (1-2 εκτός) και ΚΠΡ (2-0 εντός).

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.