Betshop: Ευκαιρία νίκης για τη Μπαΐα

Για την 29η αγωνιστική του Brasileirao Serie A, η Μπαΐα υποδέχεται την Παρανά (03:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παραμένει εδώ και πέντε αγωνιστικές η Μπαΐα, μετρώντας τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες. Την προηγούμενη εβδομάδα, το σύνολο του Έντερσον Μορέιρα φιλοξενήθηκε από τη Γκρέμιο, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 2-2. Παρότι πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τον Έλμπερ (3′, 67′), είδε την αντίπαλο της να φέρνει το ματς στα ίσα με δυο γκολ στα τελευταία λεπτά (85′, 87′), εκμεταλλευόμενη και το αριθμητικό της πλεονέκτημα, μετά και την αποβολή του Τζάκσον (55′). Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 31 συνολικά και είναι στην 14η θέση, μαζί με τις Βάσκο ντα Γκάμα και Σαπεκονένσε, ούσα στο +1 από την επικίνδυνη ζώνη. Μόλις μια ήττα στα εννέα τελευταία εντός της, μετρώντας ακόμη τέσσερις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες.

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Παρανά δεν έχει γευτεί τους τρεις βαθμούς της νίκης εδώ και 14 παιχνίδια για το πρωτάθλημα, μετρώντας τέσσερις ισοπαλίες και δέκα ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κλαουντινέι Ολιβέιρα φιλοξενήθηκε από την Φλουμινένσε, στην έδρα της οποίας παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων, με αποτέλεσμα να γνωρίσει μια βαριά ήττα με 4-0, δεχόμενη από δυο τέρματα στο κάθε ημίχρονο. Τέταρτο ματς στα πέντε τελευταία, που δεν σκοράρει. Παραμένει έτσι στην τελευταία θέση, με 17 βαθμούς, απέχοντας 14 από τη σωτηρία της. Δεν έχει πανηγυρίσει κάποιο διπλό, μετρώντας χαρακτηριστικά μια ισοπαλία και 13 ήττες, χωρίς να έχει σκοράρει στις έντεκα τελευταίες εξόδους της.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.