Betshop: Προτεραιότητά τους το πρωτάθλημα

Για τη φάση των “32” του Copa del Rey, η Λεγκανές υποδέχεται τη Ράγιο Βαγιεκάνο (21:30) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 327+ αγορές!

Επιστροφή στις ήττες για τη Λεγκανές, μετά από δυο αναμετρήσεις με απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία. Το Σάββατο, η ομάδα του Μαουρίτσιο Πελεγκρίνο φιλοξενήθηκε από τη Λεβάντε, για το πρωτάθλημα, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με σκορ 2-0. Έχοντας βρεθεί πίσω στο σκορ μετά από 14 λεπτά, δεν κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 90′. Μετά και από αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, εξακολουθεί να βρίσκεται εντός επικίνδυνης ζώνης, ούσα στη 18η θέση, όπου και μετράει οκτώ βαθμούς σε δέκα αναμετρήσεις. Δυο νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα ο εντός έδρας φετινός απολογισμός της, έχοντας επικρατήσει στα δυο πιο πρόσφατα.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και εφτά αναμετρήσεις η Ράγιο Βαγιεκάνο, μετρώντας τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Στο τελευταίο από αυτά, η ομάδα του Μίτσελ φιλοξενήθηκε από τη Χιρόνα, στα πλαίσια του πρωταθλήματος, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. Έχοντας βρεθεί πίσω στο σκορ με δυο γκολ διαφορά, από το πρώτο ημίχρονο, το μόνο που κατάφερε στην πορεία ήταν να μειώσει στο τελικό αποτέλεσμα με το τέρμα του Αλεχάντρο Γάλβεθ, στο 61ο λεπτό. Παραμένει έτσι εντός επικίνδυνης ζώνης, ούσα στη 19η και προτελευταία θέση, με έξι βαθμούς, δυο λιγότερους από την αποψινή της αντίπαλο. Ηττήθηκε στις τρεις από τις πέντε φετινές της εξόδους, μετρώντας ακόμη μια νίκη και μια ισοπαλία.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.