Betshop: Το Λειψία – Ντόρτμουντ παίζει εδώ

Προωθητικές ενέργειες της Betshop

Η Λειψία κοντράρεται με τη Ντόρτμουντ για τη 15η αγωνιστική της Bundesliga και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πολλές στοιχηματικές επιλογές.

Η Λειψία αγνοεί την ήττα στο γερμανικό πρωτάθλημα από τα τέλη του περασμένου Οκτώβρη. Βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή της βαθμολογίας και την πρωτοπόρο Μπάγερν Μονάχου, με 31 βαθμούς στο -2. Έρχεται από νίκη κόντρα στη Στουτγκάρδη εκτός έδρας με 1-0 και γκολ του Όλμο.  Και στο κύπελλο έχει εξίσου καλή πορεία, ενώ πρόσφατα δεν είχε πρόβλημα να προκριθεί στην επόμενη φάση νικώντας την Άουγκσμπουργκ με 3-0.

Σημαντική νίκη πέτυχε η Μπορούσια Ντόρτμουντ το περασμένο Σαββατοκύριακο, κερδίζοντας με 2-0 εντός έδρας τη Βόλφσμπουργκ. Τα γκολ πέτυχαν ο Ακαντζί και ο Σάντο, στο 66′ και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων αντίστοιχα. Είναι στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 25 βαθμούς. Πρώτος σκόρερ της είναι ο Χόλαντ, δεύτερος σε όλη την κατηγορία, με τα 10 τέρματα που έχει πετύχει, ενώ έχει μοιράσει και δύο ασίστ.

Ελαφρύ προβάδισμα με βάση τις αποδόσεις της Betshop έχει η Λειψία, καθώς ο “άσος” εντοπίζεται στο 2.41. Πέρα από αυτό, η ισοπαλία προσφέρεται στο 3.59 και το “διπλό” είναι στο 2.89.

Στην Betshop.gr μπορείτε να βρείτε το παιχνίδι με πολλές επιλογές στοιχημάτων, όπως για παράδειγμα: