Betshop: Χωρίς Μέσι και Αγουέρο κόντρα στη Βραζιλία

Σε διεθνές φιλικό παιχνίδι που διεξάγεται στη Τζέντα, η Βραζιλία αντιμετωπίζει την Αργεντινή (21:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Χωρίς να εντυπωσιάσει ιδιαίτερα με την εμφάνισή της, η Βραζιλία κατάφερε να επικρατήσει με 2-0 της Σαουδικής Αραβίας, σε φιλική αναμέτρηση, την περασμένη Παρασκευή. Το σκορ για την ομάδα του Τίτε άνοιξε ο Γκάμπριελ Ζέσους λίγο πριν από την ανάπαυλα (43′), με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται από τον Άλεξ Σάντρο, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του ματς. Αυτή ήταν η 14 νίκη της στα 19 τελευταία παιχνίδια της, φιλικά και επίσημα, στα οποία και υπέστη μόλις μια ήττα, αυτή από το Βέλγιο (1-2), που την άφησε και εκτός συνέχειας από το Παγκόσμιο Κύπελλο.

Από την πλευρά της, η Αργεντινή συνεχίζει να ζει χωρίς το Λιονέλ Μέσι μετά και το Παγκόσμιο Κύπελλο. Με τον σταρ της Μπαρτσελόνα να δηλώνει προσωρινά την αποχώρηση του από την εθνική ομάδα, ο υπηρεσιακός Λιονέλ Σκαλόνι έχει δει το σύνολο του να μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία σε τρία φιλικά ματς, το πιο σημαντικό από τα οποία ήταν αυτό κόντρα στην Κολομβία (0-0). Στο πιο πρόσφατο, επικράτησε με 0-4 του Ιράκ, με τον Λαουτάρο Μαρτίνεζ να ανοίγει το σκορ (18′) και τους Περέιρα (53′), Πετσέλα (82′) και Κέρβι (90′) να διαμορφώνουν το τελικό αποτέλεσμα. Εκτός του Λιονέλ Μέσι, από την αποστολή απουσιάζει και ο Κουν Αγουέρο, με τον επιθετικό της Μάντσεστερ Σίτι να ζητάει άδεια μέχρι το τέλος του έτους.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.