bwin – Επιστροφή* πονταρίσματος στο Champions League (03/05)!

bwin logo

Απόψε θα γίνει γνωστή η πρώτη φιναλίστ του φετινού τελικού του Champions League! Στην έδρα της η Βιγιαρεάλ ψάχνει το… θαύμα κόντρα στη Λίβερπουλ, μετά το 2-0 του «Anfield».

Για τον τρίτο τελικό σε πέντε χρόνια

Η Λίβερπουλ πήρε ισχυρό προβάδισμα πρόκρισης έναντι της Βιγιαρεάλ, μετά τον ημιτελικό του «Anfield». Οι «κόκκινοι» επικράτησαν μπροστά στον κόσμο τους με 2-0. Το αυτογκόλ του Εστουπινιάν στο 53ο λεπτό και το γκολ του Σαντιό Μανέ, δύο λεπτά αργότερα, μαζί με την καθολική υπεροχή της Λίβερπουλ και στα 90 λεπτά του αγώνα, έδωσαν βήμα… πρόκρισης στην ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ. Οι «κόκκινοι» θέλουν να… σφραγίσουν την πρόκριση στην επαρχία του Καστελιό και να πιστοποιήσουν την ολοκληρωτική αλλαγή στο dna, τους μετά την έλευση του Κλοπ. Κι αυτό γιατί θα είναι η τρίτη πρόκριση σε τελικό Champions League τα τελευταία πέντε χρόνια και ο τέταρτος τελικός ευρωπαϊκής διοργάνωσης, μαζί με εκείνον του Europa League το 2016.

Για το… θαύμα η Βιγιαρεάλ

Η Βιγιαρεάλ έχει μπροστά ν’ ανέβει ένα… βουνό, ώστε να κάνει μία ανατροπή άνευ προηγουμένου και να προκριθεί εκείνη στον τελικό του Champions League. Το «κίτρινο υποβρύχιο» είναι αήττητο σε νοκ άουτ αγώνες της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, όμως επικράτησε μόλις σε δύο από τα πέντε ματς που έδωσε. Στα μείον είναι πως ηττήθηκε δύο φορές από τα συνολικά τρία παιχνίδια που έδωσε στο παρελθόν κόντρα στη Λίβερπουλ.

Build A Bet* στο Champions League: Εσύ φτιάχνεις το στοίχημά σου! |21+ *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις

Η «ώρα» του Μανέ

Οι νοκ άουτ αγώνες του Champions League είναι το πεδίο που ο Σαντιό Μανέ ανεβάζει… επίπεδο την απόδοση του. Ο Σενεγαλέζος επιθετικός της Λίβερπουλ έχει σκοράρει 14 γκολ σε αυτό το στάδιο της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, συμπεριλαμβανομένου και του τέρματος που σημείωσε στο πρώτο ματς με τη Βιγιαρεάλ. Πλέον είναι μόνο ένα γκολ πίσω από τον Φρανκ Λάμπαρντ, ώστε να ισοφαρίσει τον παίκτη με τα περισσότερα γκολ σε νοκ άουτ παιχνίδια του Champions League, για οποιαδήποτε αγγλική ομάδα.

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι | *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις