Μίντλεσμπρο – Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στην Betrebels

Τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ υποδέχεται η Μίντλεσμπρο την Τρίτη (7/8, 21:45) στη μεταξύ τους μάχη για την 4η αγωνιστική της Τσάμπιονσιπ. Την αναμέτρηση προσφέρει προς στοιχηματισμό με μεγάλη γκάμα επιλογών η Betrebels.

Άκρως εντυπωσιακή ήταν η πρεμιέρα της Μίντλεσμπρο στο πρωτάθλημα, καθώς το Σάββατο (4/8) αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2) στην έδρα της Μίλγουολ. Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με τον Ο’ Μπρίεν στο 12’, προτού ο Γκρέγκορι διπλασιάσει τα τέρματά τους στο 37’. Τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90’ ήρθε η απάντηση των φιλοξενούμενων με τον Μπραϊτγουέιτ που εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Ταβερνιέ. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φρεντ.

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ προηγήθηκε κόντρα στη Σουόνσι στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος το Σάββατο (4/8), παρόλα αυτά γνώρισε την ήττα με 2-1. Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με τον Μπάλντοκ στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 62’. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε εννέα λεπτά αργότερα με τον ΜακΜπέρνι. Την ανατροπή των δεδομένων και παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Ντουάντα στο 85’, μετά την ασίστ του ΜακΚέι.

*** Ισχύει μόνο για τα εγγεγραμμένα μέλη της Betrebels.