Novibet: Σαμπντόρια – Σασουόλο με πλήθος αγορών

Αρκετά αμφίρροπη αναμένεται η αναμέτρηση της Σαμπντόρια με αντίπαλο τη Σασουόλο (21:30), στο πλαίσιο της ένατης αγωνιστικής της Serie A. Η Novibet προσφέρει αυτήν με πλήθος αγορών.

Από ένα αήττητο σερί τριών αγωνιστικών προέρχεται η Σαμπντόρια, όπου και μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάρκο Τζιανπάολο φιλοξενήθηκε από την Αταλάντα, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης, σημείωσε στο 76ο λεπτό ο Τονέλι. Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική της νίκη, καθώς είχε προηγηθεί εκείνη κόντρα στη Σπαλ (2-1 εντός). Κάπως έτσι, έφτασε τους 14 βαθμούς και είναι στην πέμπτη θέση, όπου και “συγκατοικεί” με τις Φιορεντίνα και Ρόμα. Μπροστά στο κοινό της, έχει απολογισμό δυο νίκες και από μια ισοπαλία και ήττα.

Από την δική της πλευρά, η Σασουόλο έρχεται από δυο διαδοχικές ήττες σε επίπεδο πρωταθλήματος. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρομπέρτο Ντε Τσέρμπι φιλοξενήθηκε από τη Νάπολι, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-0, δεχόμενη από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο. Είχε προηγηθεί η εντός έδρας ήττα από τη Μίλαν (1-4). Επιπλέον, έχει δεχθεί γκολ στα έξι από τα εφτά τελευταία ματς πρωταθλήματος. Βρίσκεται στην έβδομη θέση, έχοντας συγκεντρώσει 13 βαθμούς, όσους μετρούν και οι Τζένοα, Τορίνο και Πάρμα. Μακριά από το σπίτι της έχει απολογισμό μια νίκη, μια ισοπαλία και δυο ήττες.