Novibet: Το Γιουρόπα Λιγκ όπως θα ήθελες να είναι

Ολοκληρώνονται απόψε τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ μέσα από τη Novibet. Μετά την ολοκλήρωση όλων των αγώνων θα γίνουν γνωστές οι ομάδες που θα συνθέσουν την τελική φάση της φετινής διοργάνωσης. Έντονο το ελληνικό χρώμα στη βραδιά, καθώς ΠΑΟΚ και ΑΕΚ μάχονται για να ανατρέψουν τα εις βάρος τους δεδομένα και να εκπροσωπήσουν την Ελλάδα στους ομίλους του θεσμού.

Στις 20:00 ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει στην Τούμπα τη Σλόβαν Μπρατισλάβας. Η ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα ηττήθηκε στη Σλοβακία με 1-0, δεχόμενος γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Για την ανατροπή παίζει απόψε στην Τούμπα, με τον τεχνικό των γηπεδούχων να είναι στην ευχάριστη θέση να έχει όλους τους παίκτες στη διάθεσή του.

Οι «ασπρόμαυροι» έδωσαν στην έδρα τους το βράδυ της Κυριακής το πρώτο παιχνίδι τους στο πλαίσιο της φετινής Superleague. Επικράτησαν του Παναιτωλικού με 2-1, με τα γκολ τους να έρχονται από τους Σφιντέρσκι και Μίσιτς. Ο Αμπέλ Φερέιρα ξεκούρασε αρκετά από τα βασικά στελέχη της ομάδας του ενόψει του αποψινού επαναληπτικού.

Ενισχυμένες αποδόσεις και σήμερα:

• ΠΑΟΚ & ΑΕΚ να κερδίσουν και οι δύο
  • Να σημειωθούν Over 2,5 γκολ στα ματς του ΠΑΟΚ και της ΑΕΚ
  • Να σκοράρει ο Μήτρογλου

Ο «δικέφαλος του Βορρά» δεν κατάφερε να πάρει πέρυσι καμία νίκη στο Γιουρόπα Λιγκ, γνωρίζοντας 3 ήττες, όλες στη φάση των ομίλων. Θα επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα στην Τούμπα;

Τα αδύνατα δυνατά καλείται να κάνει η ΑΕΚ στην Τραπεζούντα. Οι «κιτρινόμαυροι» ηττήθηκαν στο ΟΑΚΑ με σκορ 1-3 από την τουρκική ομάδα και οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος τους. Αρνητικών αποτελεσμάτων συνέχεια και στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, με την «ένωση» να ηττάται στο ΟΑΚΑ από την Ξάνθη με σκορ 1-2.

Αυτή ήταν και η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι και οδήγησε στην απομάκρυνση του Μιγκέλ Καρντόσο από την τεχνική ηγεσία της ΑΕΚ. Ο Νίκος Κωστένογλου θα κάτσει απόψε (20:30) στον πάγκο των φιλοξενούμενων.

Στα επτά από τα εννέα τελευταία παιχνίδια της ΑΕΚ στο πλαίσιο του Γιουρόπα Λιγκ σημειώθηκαν Under 2,5 γκολ. Θα συνεχιστεί η παράδοση αυτή;