Betshop: Από αήττητο σερί Μετς και Παρί

Για την 26η αγωνιστική της Ligue 2, η Μετς υποδέχεται την Παρί (21:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 343+ αγορές!

Αήττητη παραμένει εδώ και πέντε αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Μετς, όπου και μετράει δυο νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βινσέν Χονιόν υποδέχθηκε τη Μπεζιέρ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-0. Το τέρμα που σημείωσε ο Νιανέ, με τη συμπλήρωση μιας ώρας, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Τρίτο διαδοχικό της Under 2.5, ενώ δεν δέχθηκε γκολ στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της ματς. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, μετρά πλέον 53 συνολικά και βρίσκεται στην κορυφή της κατηγορίας, ούσα τρεις πόντους πάνω από τη δεύτερη Μπρεστ. Επιπλέον, με τέρματα 39 υπέρ και 15 κατά, έχει τη δεύτερη καλύτερη επίθεση και άμυνα της κατηγορίας. Στις οκτώ νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, με τα οκτώ από τα δέκα τελευταία να ολοκληρώνονται με N/G.

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Παρί προέρχεται από ένα αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων, όπου και μετράει δυο νίκες και δυο ισοπαλίες. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μεχμέντ Μπαζντάρεβιτς υποδέχθηκε την Αζαξιό, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Παρότι προηγήθηκε με το τέρμα του Νομενιαναχάρι στο 33′, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, για το τελικό αποτέλεσμα. Πέμπτο διαδοχικό της Under 2.5, εκ των οποίων τα τέσσερα ήταν και με N/G. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 43 στο σύνολο και βρίσκεται στην τέταρτη θέση, απέχοντας δέκα πόντους από την πρώτη θέση. Πέντε νίκες, πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της. Οι τέσσερις από τις πέντε πιο πρόσφατες ολοκληρώθηκαν με N/G και Under 2.5.