Betshop: Ξεκάθαρο φαβορί η Βαλένθια

Για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League, η Γιουνγκ Μπόις υποδέχεται τη Βαλένθια (19:55) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια η Γιουνγκ Μπόις, σε όλες τις διοργανώσεις, μετρώντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Στο πιο πρόσφατο από αυτά, η ομάδα του Ζεράρδο Σεοάνε φιλοξενήθηκε από τη Ζυρίχη, για το πρωτάθλημα, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 3-3. Ούσα πίσω στο σκορ με 2-0 από το πρώτο δεκάλεπτο, κατάφερε να μειώσει προσωρινά στο 55′ με το πέναλτι του Οαρό, πριν δεχθεί και τρίτο τέρμα, τρία λεπτά αργότερα. Εν τέλει όμως, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τα γκολ των Ενγκαμαλέου (64′) και Οαρό (69′). Έφτασε έτσι τους 28 βαθμούς και είναι στην κορυφή του πρωταθλήματος, απέχοντας δέκα πόντους από τη δεύτερη Τουν. Πέντε νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες ο φετινός εντός έδρας απολογισμός της. Στα δυο πρώτα παιχνίδια της στο Champions League, γνώρισε ισάριθμες ήττες από Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (0-3 εντός) και Γιουβέντους (3-0 εκτός).

Από ένα αήττητο σερί έξι αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Βαλένθια, όπου και μετράει μια νίκη και πέντε ισοπαλίες. Στο πιο πρόσφατο από αυτά, η ομάδα του Μαρθελίνο υποδέχθηκε τη Λεγανές, για το πρωτάθλημα, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με πέναλτι στο 63′, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με το τέρμα του Χοσέ Γκαγιά, πέντε λεπτά πριν από το φινάλε. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους δέκα συνολικά και είναι στην 13η θέση, μαζί με τις Χιρόνα και Θέλτα. Έμεινε αήττητη στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση, μετρώντας μια νίκη και τρεις ισοπαλίες. Δεν έχει γευτεί ακόμη τη νίκη στο φετινό Champions League, μετρώντας μια ήττα από τη Γιουβέντους (0-2 εντός) και μια ισοπαλία με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (0-0 εκτός).

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.