Γκινγκάμπ – Παρί με πλήθος επιλογών στην Interwetten

interwetten

Η Παρί Σεν Ζερμέν ταξιδεύει στην έδρα της Γκινγκάμπ (18:00) για το 2Χ2 στο πρωτάθλημα, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Λιγκ 1. Την αναμέτρηση προσφέρει η Interwetten με πλήθος επιλογών.

Παρά τη μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλε, η Γκινγκάμπ δεν κατάφερε να φύγει με ένα θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Σεντ Ετιέν, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 την προηγούμενη βδομάδα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το γκολ του Καζρί στο 45′, προτού οι φιλοξενούμενοι ισοφαρίσουν με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τουράμ. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Ντιονί δέκα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′.

Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν αντιμετώπισε η Παρί Σεν Ζερμέν την προηγούμενη βδομάδα, επικρατώντας εντός έδρας με 3-0 και …σβηστές μηχανές της Καέν. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε μόλις στο 10′ ο Νεϊμάρ, προτού ο Ραμπιό διπλασιάσει τα τέρματά τους στο 35′. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση των 90′ ο Γουεά.