Interwetten: Βραζιλιάνικος “εμφύλιος” στα ημιτελικά

interwetten

Για την ημιτελική φάση του Copa Sudamericana, η Ατλέτικο Παραναένσε υποδέχεται τη Φλουμινένσε (01:45), στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι, το οποίο η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα σε όλες τις διοργανώσεις υπέστη η Ατλέτικο Παραναένσε, μετά και από εκείνη κόντρα στη Μπαΐα (0-1 εντός), για το Copa Sudamericana. Την Κυριακή, η ομάδα του Τιάγκο Νούνες φιλοξενήθηκε από την Ιντερνασιονάλ, στα πλαίσια του Brasileirao Serie A, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. Αν και προηγήθηκε στο 64′ με τον Καμάτσο, δέχθηκε την ισοφάριση στο 82′, πριν γνωρίσει την ήττα με γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Βρίσκεται στην ένατη θέση με 43 βαθμούς, ούσα τρεις πόντους από την πρώτη εξάδα. Επικράτησε στις έντεκα από τις δώδεκα τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις της. Στον προηγούμενο γύρο απέκλεισε στα πέναλτι (4-1) την Μπαΐα (νίκη 0-1 εκτός, ήττα 0-1 εντός).

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Φλουμινένσε, μετά και τη νίκη που πήρε κόντρα στη Νασιονάλ (0-1 εκτός), για το Copa Sudamericana. Το Σάββατο, η ομάδα του Μαρσέλο Ολιβέιρα υποδέχθηκε τη Βάσκο ντα Γκάμα, για το Brasileirao Serie A, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Ένα εύστοχο πέναλτι στο 59′ ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Με 40 βαθμούς μετά από 32 αγωνιστικές, βρίσκεται στην 10η θέση, μαζί με τη Μπαΐα. Τρεις νίκες και δυο ήττες στις πέντε τελευταίες εξόδους της, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση. Στον προηγούμενο γύρο, απέκλεισε τη Νασιονάλ (1-1 εντός, 0-1 εκτός).