Interwetten: Ενδιαφέρον παιχνίδι στη Μαδρίτη

interwetten

Για την 20η αγωνιστική της La Liga, η Ρεάλ Μαδρίτης υποδέχεται τη Σεβίλλη (17:15) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Την πρώτη της νίκη μετά από δυο αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα, με μια ισοπαλία και μια ήττα, πανηγύρισε και πάλι η Ρεάλ Μαδρίτης. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Σαντιάγο Σολάρι αντιμετώπισε τη Μπέτις, εκτός έδρας, της οποίας επικράτησε με 1-2. Ο Μόντριτς στο 13′ μπορεί να έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, όμως η Μπέτις κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στο 67′. Εν τέλει όμως, το τέρμα του Ντάνι Σεμπάγιος, δυο λεπτά πριν το φινάλε, χάρισε και τη νίκη στην ομάδα του. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 33 συνολικά και “έπιασε” στην τρίτη θέση τη Σεβίλλη. Στις έξι νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός για το φετινό πρωτάθλημα. Μεσοβδόμαδα, μπορεί να γνώρισε την ήττα με 1-0 στην έδρα της Λεγκανές, όμως πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Copa del Rey, έχοντας επικρατήσει 3-0 στο πρώτο παιχνίδι.

Επιστροφή στις ήττες για τη Σεβίλλη, μετά από εννέα παιχνίδια στο πρωτάθλημα, με απολογισμό τέσσερις νίκες και πέντε ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Πάμπλο Ματσίν αντιμετώπισε την Αθλέτικ Μπιλμπάο, εκτός έδρας, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο 24′, δεν έφτασε ποτέ στην ισοφάριση και σαν αποτέλεσμα δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, έξι λεπτά πριν το φινάλε, για τελικό 2-0. Παραμένει ωστόσο στην τρίτη θέση με 33 βαθμούς, έχοντας αποκτήσει πλέον για “συγκάτοικο” την αποψινή της αντίπαλο. Στις τρεις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, ούσα χωρίς διπλό στις έξι τελευταίες εξόδους της (0-4-2).