Interwetten: Νιγηρία – Νότιος Αφρική

interwetten

Απόψε στις 22:00 αναμετρώνται η Νιγηρία με τη Νότιο Αφρική στον δεύτερο αγώνα της προημιτελικής φάσης του Κόπα Άφρικα και η Interwetten προσφέρει πλήθος αγορών για την αναμέτρηση.

Οι “Σούπερ Αετοί” της Νιγηρίας αφού τερμάτισαν δεύτεροι στον 2ο όμιλο με συγκομιδή 6 βαθμών αντιμετώπισαν το Καμερούν στη νοκ άουτ φάση των 16. Συναρπαστική η αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο κλασικές δυνάμεις της ηπείρου με τους νιγηριανούς να πετυχαίνουν ανατροπή στην ανατροπή. Προηγήθηκαν νωρίς στο 1ο ημίχρονο, όμως λίγο πριν την ανάπαυλα δέχθηκαν μέσα σε τρία λεπτά δύο τέρματα. Στην επανάληψη “πλήρωσαν με το ίδιο νόμισμα” τους Καμερουνέζους και πήραν την σπουδαία πρόκριση με σκορ 3-2.

Η Νότιος Αφρική πέτυχε την έκπληξη της διοργάνωσης στον προηγούμενο γύρο , καθώς πέταξε εκτός συνέχειας τους οικοδεσπότες Αιγύπτιους. Ήταν απειλητική σε όλο το παιχνίδι και σε μία από τις αντεπιθέσεις της στο 85′ σκόραρε το καθοριστικό τέρμα της αναμέτρησης.