Το Νιγηρία – Γουινέα στην Interwetten

interwetten

Η 2η αγωνιστική του φετινού Κόπα Άφρικα ξεκινά σήμερα στις 17:30 με την αναμέτρηση Νιγηρία – Γουινέα και η Interwetten προσφέρει πλήθος αγορών για τον αγώνα.

Στην 1η αγωνιστική οι Νιγηριανοί επικράτησαν δύσκολα του Μπουρούντι με 1-0  και έκαναν το πρώτο βήμα για την πρόκριση στους 16. Δυσκολεύτηκαν στο 1ο ημίχρονο, όμως όταν στο β’ μέρος ο coach Ρορ έβαλε στο ματς τους Ιγκάλο και Μούσα, η ομάδα πήρε μέτρα στο γήπεδο, δημιούργησε ευκαιρίες και άνοιξε το σκορ στο 77′. Λυτρωτής ο Ιγκάλο με ωραίο πλασέ στην κίνηση έπειτα από “μαγική” ασίστ με το τακουνάκι από τον Άινα.

Συναρπαστικό το εναρκτήριο παιχνίδι της Γουινέας στη διοργάνωση καθώς ήρθε ισόπαλη 2-2 με την πρωτάρα στο θεσμό Μαδαγασκάρη. Κυρίαρχος η Γουινέα στο 1ο ημίχρονο, δημιούργησε ευκαιρίες και άνοιξε το σκορ στο 33′ , όμως επέστρεψε από το ημίχρονο πολύ νωχελική και πριν συμπληρωθεί ένα 10λεπτο αγώνα δέχθηκε δύο γκολ και βρέθηκε να “κυνηγά”. Αντέδρασε με γκολ-πέναλτι του Καμανό στο 66, όμως παρά τις πολλές και σημαντικές ευκαιρίες που δημιούργησε στη συνέχεια, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη.