To Βολιβία – Βενεζουέλα στην Interwetten

interwetten

Βολιβία εναντίον Βενεζουέλας για την τελευταία αγωνιστική του 1ου ομίλου και η Interwetten προσφέρει πλήθος επιλογών για την αναμέτρηση

Μονομαχία στο Μπέλο Οριζόντε με στόχο την πρόκριση στα προημιτελικά του Κόπα Αμέρικα. Η Βολιβία παρότι προέρχεται από δύο ήττες στη διοργάνωση διατηρεί ελπίδες για την 8αδα αφού με νίκη επί της Βενεζουέλας θα βάλει υποψηφιότητα για μία από τις δύο καλύτερες τρίτες και θα περιμένει τα αποτελέσματα στους άλλους δύο ομίλους. Στην πρεμιέρα ηττήθηκε από την Βραζιλία με 3-0, δεχόμενη όλα τα γκολ στο 2ο ημίχρονο και στην 2η αγωνιστική ηττήθηκε με 3-1 από το Περού, ενώ προηγήθηκε νωρίς με πέναλτι του Μορένο. Η ισοφάριση λίγο πριν το ημίχρονο άλλαξε το μομέντουμ του αγώνα και επήλθε η ήττα.

Η Βενεζουέλα προέρχεται από δύο σερί 0-0 απέναντι σε Περού αρχικά και Βραζιλία στη συνέχεια. Στην πρεμιέρα χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες και θα μπορούσε να κερδίσει αλλά ακόμη και να χάσει, ενώ απέναντι στη Βραζιλία περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο και “σώθηκε” από το VAR σε δύο περιπτώσεις. Με νίκη προκρίνεται στην 8αδα, ενώ με ισοπαλία βάζει υποψηφιότητα για μία από τις καλύτερες τρίτες