Interwetten: Ευκαιρία για να περάσει πρώτη η Μάλαγα

interwetten

Για την 11η αγωνιστική της Segunda División, η Μάλαγα υποδέχεται τη Νουμάνθια (22:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Μάλαγα, μετά από τρία παιχνίδια με απολογισμό δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χουάν Μουνίθ φιλοξενήθηκε από την Έλτσε, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-0, δεχόμενη από ένα τέρμα στο κάθε ημίχρονο. Μετά από δέκα αναμετρήσεις, βρίσκεται στη δεύτερη θέση με 22 βαθμούς όσους έχει και η Λα Κορούνια, απέχοντας παράλληλα ένα πόντο από την πρωτοπόρο Γρανάδα, η οποία έχει και ένα παιχνίδι περισσότερο. Επικράτησε και στα πέντε φετινά εντός της για το πρωτάθλημα.

Την πρώτη της ήττα μετά από τρία παιχνίδια, όπου και μετρούσε δυο νίκες και μια ισοπαλία, υπέστη και πάλι η Νουμάνθια. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λόπεθ Γκαράι φιλοξενήθηκε από τη Λας Πάλμας, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 3-0. Ούσα πίσω στο σκορ με δυο τέρματα μετά από 20 λεπτά, δεν κατάφερε να μπει ξανά στο παιχνίδι, με αποτέλεσμα να δεχθεί ακόμη ένα γκολ στο 76′. Μετά και από αυτή την ήττα της, είναι στη 12η θέση, όπου και μετράει 13 βαθμούς, όσους έχουν και οι Οσασούνα και Ράγιο Μαγιαναχόντα. Αγνοεί το διπλό στο φετινό πρωτάθλημα, μετρώντας χαρακτηριστικά τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες.