Interwetten: Ντόρτμουντ – Μάντσεστερ Σίτι με κορυφαίες αγορές (14/04)

interwetten

H Ντόρτμουντ αντιμετωπίζει εντός έδρας τη Σίτι στη μεταξύ τους ρεβάνς στο Τσάμπιονς Λιγκ και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Μπορεί να ηττήθηκε στον πρώτο αγώνα στο “Έτιχαντ” (2-1), όμως η Ντόρτμουντ διατηρεί τις ελπίδες της για πρόκριση στα ημιτελικά ζωντανές. Και αυτό χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Ρόις στο 84’. Πιο πρόσφατα, αγωνίστηκε στην Μπουντεσλίγκα εκτός έδρας απέναντι στη Στουτγκάρδη και έφυγε με νίκη 2-3. Βρέθηκε να χάνει σχεδόν από το πρώτο τέταρτο, έπειτα πέρασε μπροστά στο σκορ, ισοφαρίστηκε και με το γκολ του Κνάουφ στο 80’ πήρε τους τρεις βαθμούς.

Τις βάσεις για την πρόκριση, αν και με μικρό προβάδισμα, έβαλε η Μάντσεστερ Σίτι στο πρώτο ματς με την αποψινή της αντίπαλο. Προηγήθηκε με τον Ντε Μπράινε και μετά την ισοφάρισή της απάντησε στη συμπλήρωση των 90 λεπτών με τον Φοντέν για το 2-1. Ωστόσο, υπέστη ήττα στη συνέχεια στην Πρέμιερ Λιγκ μέσα στο γήπεδό της από τη Λιντς (1-2). Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν και έπαιξαν με 10 για ένα ημίχρονο. Ο Τόρρες έκανε το 1-1 στο 76’, ωστόσο η Λιντς πέτυχε τέρμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με βάση με τις αποδόσεις της interwetten.gr, η Μάντσεστερ Σίτι είναι φαβορί τόσο για τη νίκη απόψε, όσο και για την πρόκριση. Πιο ειδικά, το διπλό προσφέρεται στο 1.63 και ο άσος στο 4.80. Στο κομμάτι που αφορά την πρόκριση, η Σίτι είναι στο 1.10 και η Ντόρτμουντ στο 6.00.

Στην Interwetten θα βρείτε πλήθος αγορών και προσφερόμενων στοιχημάτων για την αναμέτρηση, όπως για παράδειγμα: